Ivana Dortová

Ivana Dortová pracovala v projektování pozemních staveb a v oblasti realit. Následně ji osud zavál na dlouhá léta do Singapuru v Jihovýchodní Asii, kde pracovala pro oddělení sportu ve státní správě (Singapore Sports Council) jako instruktor. Zde získala několik kvalifikací s mezinárodní platností v oblasti fitness a jógy. Její zájem o skrytá učení ji přivedl k letitému členství v Teosofické společnosti, absolvování učitelského tréninku v Kundaliní józe a energetické medicíně.

V Singapuru se v roce 2011 seznámila s Pránickým léčením a dostala důkladnou průpravu od Mistrů z Filipín – jmenovitě Daniel Gorgonia, Daphne Bigcas, Faith Sawey, Hermie Corcuera a dalších pokročilých instruktorů z Indie. Pránické léčení ji zaujalo svou efektivností a skutečností, že se ho může naučit doslova kdokoliv. Postupně absolvovala všechny veřejnosti dostupné semináře včetně dalších studijních pobytů na Filipínách a v Indii, kde získala certifikaci pro praktiky pránického léčení 1.stupně. Kromě toho pracovala jako dobrovolník v singapurském centrum PH (Center for Inner Studies) a pravidelně se účastní studijních programů a praxe arhatické jógy v ašrámu MCKS v Indii.

Po návratu do Česka v roce 2015 si uložila rozšíření pránického léčení v našem prostředí jako svou životní misi, ve které nadále úspěšně pokračuje. Učí semináře pránického léčení, organizuje meditace s možností pránického ošetření (Praha, Plzeň) a ráda by se zasloužila o vytvoření “pránických” meditačních skupin i v dalších městech.

V poslední době se Ivana věnuje také překladu knihy MCKS, materiálů s tématikou pránického léčení a je také nakladatelem těchto publikací v České republice (Gaia Publishing). Sem spadá již dříve zmíněná publikace (Zázraky pomocí pránického léčení).