Letní retreat Pranic Healing 2023

24–27. srpna – Červeněves

Srdečně vás všechny zveme na další letní školu pránického léčení, která se bude konat 24–27. srpna 2023 v meditačním centru v Červeněvsi u Nového Bydžova. I letos se můžete těšit na osvěžení technik pránického léčení, sebeléčení a relaxaci. Prohloubení znalostí, učení MCKS, ranní jógu, meditace a mnoho dalšího :). 

Červeněves

Letní škola pránického léčení 2023

Pro více informací a možnost registrace klikněte na odkaz:

Zatím poslední letní škola pránického léčení proběhla v roce 2021 v Jeseníkách v malém meditačním centru v krásném prostředí malebných Jeseníků. Na hranici pozemku, přímo nad plochou, kde jsme meditovali a praktikovali, rostl památný strom jasan starý cca 250 let. Na místo jsme přijeli v hojném počtu už ve čtvrtek a strávili jsme spolu několik krásných a příjemných dní.

Lipová-lázně v Jeseníkách

Letní škola pránického léčení 2021

Náš program a cíl byl jasný, nabít se pránou alespoň na další půlrok, společně si zameditovat, procvičit se v léčení a předat si své zkušenosti. Kromě meditace spojených srdcí jsme taky provedli dvakrát ranní kundalini jógu pod vedením skvělé Ivany Dortové. Naše kamarádka, léčitelka a účastnice letní školy Lada nás zasvětila do hatha jógy, kterou jsme si také moc užili, za což Ladě všichni děkujeme :). Po celou dobu letní školy jsme byli v auře památného stromu – jasanu, jehož auru bylo velmi nesnadné změřit. Museli jsme jít nějakých 150–200 metrů po silnici než se nám podařilo naměřit konec jeho aury :). Když jsme zrovna nemeditovali a nepraktikovali, tak jsme si užívali krásné procházky po okolí a večer se společně sešli u táboráku, sdíleli své příběhy a povídali si. Kdo mohl tak si přivezl své krystaly, které jsme vyčistili, naenergetizovali a následně s nimi léčili sebe a další účastníky letní školy. Počasí bylo doslova úžasné, stejně jako celková atmosféra naší akce. Děkuji všem účastníkům, byli jste skvělí a už teď se těším na další letní školy a setkání :).

Naše druhá letní pránická škola proběhla v roce 2020 na statku v Lozicích na Chrudimsku. Po celou dobu akce jsme měli zajištěnou velmi chutnou vegetariánskou stravu a ochutnali jsme také výtečný místní sýr pocházející ze zdejšího statku, kde jsme byli ubytování. Nahlédli jsme pod pokličku činností spojených s životem na statku a osobně si vyzkoušeli některé činnosti :). Akce se stejně jako minule nesla ve velmi přátelském duchu.

Lozice na Chrudimsku

Letní škola pránického léčení 2020

Každé ráno jsme začali námi oblíbenou kundalini jógou kterou vždy vede naše skvělá kamarádka, lektorka a organizátorka letní školy pránického léčení Ivana Dortová :). Během akce nám sluníčko velmi přálo a bylo dosti velké vedro. Naštěstí jsou statek i jeho prostory velmi rozlehlé, proto jsme si brzy našli své oblíbené místo na zahradě pod velkými vzrostlými stromy, které nám zajišťovaly příjemný chládek :). Během dne jsme si užívali krásného počasí, které jsme využili příjemnou meditaci spojených srdcí a praktikování léčení sebe i ostatních účastníků letní školy. K večeru jsme se vždy všichni potkali u táboráku, kde jsme se kromě povídání zaposlouchali i do příjemného zvuku kytary, který nám dopřál náš kamarád a léčitel Petr. A co by to bylo za táborák, kdybychom si nic nezazpívali :). Naše kamarádka a léčitelka Monča nás naučila metodu jak se zbavit některé své slabosti, což byla pro všechny zúčastněné velmi zajímavá a přínosná zkušenost, za což Monče děkujeme :). A jelikož jsme byli na statku, tak jsme i my okusili život na statku a vyzkoušeli si dojení koz :). Nebudu přehánět když řeknu že letní škola byla zase skvělá a já všem děkuji za účast a tolik pozitivní přátelské energie, které jsme během akce vyprodukovali. Jste báječní :).

Historický milník a začátek nové oblíbené tradice, tak by se dala nazvat první letní škola pránického léčení která proběhla v roce 2019. Vybrali jsme magické a energeticky velmi čisté místo v prostředí dřívějšího kláštera ve Svatém Janu pod Skalou. Poučili jsme se o zdejší historii a užili si překrásný výhled z vrcholku kopce na klášter a jeho okolí. Příjemně jsme si zameditovali, praktikovali léčení a užili si úžasné dny obklopeni skvělými lidmi :).

Svatý Jan pod Skalou

Letní škola pránického léčení 2019

První dopoledne, které se neslo v duchu seznamování a ubytování, jsme zakončili posezením a zaslouženým obědem v místní restauraci :). Následně jsme se přesunuli do nedaleké klášterní zahrady, kde jsme si každý našel to „nejpohodlnější“ místo pro relaxování a meditování. Povídali jsme si a rozebírali mnohá témata spojená s léčením, spiritualitou a k tomu přidávali své zážitky a zkušenosti. Nejednou jsme zažili ten známý „aha“ moment, během kterého vám díky vyprávění někoho jiného dojde mnoho věcí a řeknete si „to mi děje taky“, ale až teď mi to došlo :). Stihli jsme si také zameditovat a načerpat poklidnou místní atmosféru. Ráno si mohli všichni vyzkoušet hatha jógu pod vedením naší skvělé organizátorky a lektory Ivany Dortové, za což všichni pokorně děkujeme :). Během dne jsme si udělali výšlap a krásnou procházku na místní kopec, z jehož vrcholu byl překrásný výhled na místní bývalý klášter a okolí. Aby to ale nebyl jen výšlap bez cíle, tak jsme si na vrcholku kopce také zameditovali a zažili příjemnou meditaci v naprostém klidu mimo společnost a na netradičním místě :). Po obědě jsme si udělali prohlídku bývalého kláštera a doplnili si znalosti o jeho historii. Následně jsme se přesunuli do zahrady a vyzkoušeli si různé druhy léčení a léčili sebe i ostatní účastníky letní školy. Letní škola byla pro nás všechny zcela nová zkušenost, ale podle ohlasů účastníků se nám to povedlo na výbornou a užili jsme si několik báječných dní po boku přátel a úžasných lidí :). Děkujeme všem zúčastněným a budeme se na vás těšit zase příště :).